Yeni nesil Google Glass sızdırıldı!

Google‘ın büyük beklentiler ile üretimini yaptığı, ancak istenilen noktaya getiremediği cihazlardan birisi de Google Glass olmuştu. Uzun süredir adı duyulmayan giyilebilir teknoloji ürününün, tarihin tozlu sayfalarına karıştığı düşünülüyordu. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan görseller, Google’ın yeni nesil Google Glass üzerinde çalıştığını gösteriyor. Yeni Glass hakkında bilinenler haberimizde!
Yeni nesil Google Glass, gelişmiş özelliklerle gelecek!

Son kullanıcı için istenilen noktaya ulaşamayan Glass, kendisine kurumsal pazarda önemli bir yer edinmişti. 2017 yılında Google Glass Enterprise Editionadıyla karşımıza çıkan Glass, geliştirilmiş haliyle tekrar karşımıza çıkacak. Yenilenen sürüm de, yine kurumsal pazara hitap edecek. Yeni nesil üründe yapılan en önemli değişiklik, yenilenmiş ve özellik olarak geliştirilmiş bir camlagelecek olması.

yeni nesil Google Glass

Yeni nesil Glass, gücünü Snapdragon 710 işlemciden alacak. Bununla birlikte bağlantı noktasında da, oldukça fazla seçeneğe sahip olacağını belirtmemiz lazım. LTEBluetooth 5.0 ve 802.11ac desteğine sahip model, bağlantı konusunda müşterilerini memnun edecektir. Önceki modelde bulunan 8 MPkameranın, 32 MP olarak güncelleneceği de belirtilen detaylar arasında bulunuyor. Önceki modelde 2 GB RAM bulunurken, yeni modelde 3 GB RAMtercih edilmiş. Bununla birlikte yeni modelde USB Type-C bağlantı noktasına yer verilmiş.
Teknik özelliklere baktığımızda orta-üst segment bir akıllı telefonun özelliklerini barındıracağını söyleyebiliriz. Yeni nesil ürünün, bir önceki modele göre çok önemli bir farkı bulunmuyor. Şu an için satış fiyatı ve satış tarihi belli olmayan modelin, önümüzdeki süreçlerde daha detaylı bir şekilde ortaya çıkacağını da söyleyebiliriz.