Xiaomi,Yeni Bir Sağlık Uygulaması Üzerine Çalışıyor


Xiaomi halihazırda bulunan Mi Band ile çalışan Mi Fit uygulumasını tüm akıllı sağlık cihazları ile uyumlu hale getirmek için çalışıyor.

Giyilebilir cihazların yaygınlaşması ve yaygınlaşan akıllı ev aletler ile spora yönelik artan ilgi beraberinde kaç kat çıktığımız, ne kadar kalori yaktığımız gibi verilere de merak ediyoruz.

Çinli üretici Xiaomi’nin Mi Band ve Mi Scale gibi cihazları, kullanıcılarının sağlıklarıyla ilgili bilgilere ulaşmasını kolaylaştırıyor. Şimdi ise Xiaomi, bu tür cihazlardan gelen verileri tek bir uygulamada toplayıp kullanıcının erişmesine olanak sağlayacak olan Mi Health isimli bir sağlık takip uygulaması geliştiriyor.

MIUI beta sürümünde görülen Mi Health uygulaması, Mi Fit uygulamasında bulunan birçok özelliğe sahip. Bununla birlikte yepyeni özellikler ile gümbür gümbür geliyor.

Uygulamayı “MIUI 9.7.23 China Developer Build”de bulup .apk formatında yayınlayan bir XDA Developers üyesi sayesinde Xiaomi beta kayıtlı veya rootlu bir Android cihazda kullanılabiliyor.

Menstrüasyon, uyku, adım, kalp ritmi, vücut kütle indeksi takibi, arkaplanda canlı olarak yürütebilen Mi Health uygulamasının bir çok kullanıcı memnun edebileceği öngörülüyor.

Xiaomi’nin Mi Health uygulamasını yayınlamasıyla Mi Fit uygulamasına ne yapacağı hakkında bir belirsiz mevcut ancak çinli teknoloji devi Xiaomi büyük ihtimalle Mi Fit uygulamasını bir süre sonra marketten kaldıracak ve tüm kullanıcılarının Mi Health uygulamasını kullanmasını sağlayacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

13 Paylaşım
Ömer Utku Bostancı
1996 yılı İstanbul doğumluyum. Aslen sağlık meslek lisesi çıkışlı olup 2018 yılı Kasım ayı itibari ile merakım ve hevesim olan bilişim bölünü kendimi adadım. teknoneed.com bu dönüşümün bir parçası olmakla birlikte sizler ile büyüyecek bir proje...

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Başarısız Başarısız
8
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Zeki Zeki
6
Zeki
Nefret Nefret
5
Nefret
Kahkaha Kahkaha
4
Kahkaha
Aşk Aşk
3
Aşk
Güzel Güzel
8
Güzel
Kızgın Kızgın
3
Kızgın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları