Wing, drone pilotları için tasarlamış olan OpenSky uygulamasını tanıttı.


Wing, dronelar için hava trafiği kontrol sistemi olarak tasarlamış olan OpenSky uygulamasını resmi olarak tanıttı. Detaylar için haberimize göz gezdire bilirsiniz.

Bu yılın ilkbahar mevsiminde bir Alphabet iştiraki olan Wing LLC, FAA sertifikası alan ilk dronelu teslimat şirketi oldu ve şirket Avustralya ile Helsinki’de dronelu teslimat hizmetini başarıyla devam ettiriyor.

Bugünlerde Wing’in başlangıçtakine oranla çok daha fazla sayıda droneu hizmet verdiği için, şirketin onları güvende tutacak ve mobilizasyonlarını sağlayabilecek yeni bir yola ihtiyacı vardı. Wing, dronelar için hava trafiği kontrol sistemi olarak hizmet edecek olan OpenSky uygulamasını resmen tanıttı.

Tamamen ücretsiz olan uygulama şu an Avustralya’da kullanıma açılmış olmakla beraber hem iOS hem de Android kullanıcıları için geliştirilmiş.

Şirket, bir blog yazısında uygulamanın drone pilotlarının havacılık kurallarına uymalarına ve uçuşları güvenli, etkili bir şekilde planlamalarına yardımcı olmak için kullanılacağını belirtti. Uygulamanın Avustralya’da kullanıma açılan versiyonu, hava sahası kısıtlamaları, tehlikeli durumlar, havaalanlarına/heliportlara yakınlığı ve daha pek çok kritik durumu listeleyen bir kontrol listesi var.

Aslına bakarsanız Wing, dronelar için hava trafiği kontrol platformu üzerine çalışan tek şirket olmamakta. NASA kendi sistemi üzerinde dört yıl çalıştı ve gelecek yıldan itibaren tüm DJI uçakları yakınlarındaki uçakları ve helikopterleri tespit edip uyarabilecek bir sistem geliştiriyor. Ford bile kendi drone izleme sistemini ortaya koydu.

OpenSky’ın ABD’de diğer bölgelerde kullanıma açılıp açılmayacağı bilinmiyor, tek bildiğimiz Wing bu yıl Güneybatı Virginia’da iniş denemesi denemesi gerçekleştirmeye hazırlandığı belirtildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

15 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
7
Şaşkın
Başarısız Başarısız
5
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Zeki Zeki
2
Zeki
Nefret Nefret
1
Nefret
Kahkaha Kahkaha
10
Kahkaha
Aşk Aşk
9
Aşk
Güzel Güzel
4
Güzel
Kızgın Kızgın
9
Kızgın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları