Kapat

WhatsApp resim arama aracı ile sahte haberlerin önüne geçecek

Anasayfa
Genel WhatsApp resim arama aracı ile sahte haberlerin önüne geçecek
WhatsApp resim arama aracı ile sahte haberlerin önüne geçecek

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’a resim arama aracı geldi. Şirket bu özellikle sahte haberlerin yayılmasını önlemeyi hedefliyor.
Sahte haberlerin önüne geçmek isteyen WhatsApp bu yönde adımlar atmaya devam ediyor. Facebook bünyesinde yer alan şirketin geliştirdiği yeni bir özellik sayesinde kullanıcılar kendilerine gönderilen resimlerin sahte olup olmadığınıkolayca öğrenebilecekler.
WABetaInfo adlı internet sitesi WhatsApp’ın 2.19.73 numaralı güncellemesinde bir “resim arama” aracı keşfetti. Bu özellik, kullanıcıların kendilerine gelen resmi doğrudan Google’a yüklemelerini ve böylelikle benzer ya da aynı görüntüleri bulmalarını sağlayacak. Dolayısı ile mesajlaşma uygulaması ile yayılan bilgilerin gerçekliği daha kolay teyit edilebilecek.

WhatsApp mücadelesinde kararlı

WhatsApp bu yeni özellik ile birlikte sahte haber sorunu ile mücadelesinde ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor. Yeni özellik şimdilik sadece beta sürümde mevcut. WhatsApp’ın resim arama aracını ne zaman genel kullanıma sunacağı bilinmiyor. Henüz geliştirildiği için önümüzdeki haftalardatüm WhatsApp kullanıcılarına dağıtılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir