TÜRKİYE’DE KUMARHANELER NEDEN KAPATILDI?

ürkiye’de neden son 20 yıldır kumar oynanmıyor? Hala ara ara gündem olur. Kumarhaneler tekrar açılsın, ülkeye döviz gelsin diye. Hatta geçtiğimiz günlerde Fatih Altaylı’da söyledi.

Peki, ilk başta 1997’de neden kapatıldı bunlar. Ya da biraz daha geriye gidelim. 1983’de bu kumarhaneler neden açıldı?

Turgut Özal’ın ve Darbe hükumeti Kenan Evren’in bu açılmada rolü neydi. 140Journos’un uzun uzun anlattığı yapısal reformlar ve 1980 ithal ikameci krizin bu kapatılmada ne rolü vardı?

Bu gibi pek çok sorunun cevabını ilk 2 dakikada anlatıyorum.

Videonun kalanında Kumarhanelerle turizmin ilişkisi, 1996’da yaşanan Kumarhaneler Kralı Ömer Lütfi Topal suikastini anlattım.

Ve bu suikastten sonra Refah-Yol hükumeti ve dolayısıyla Necmettin Erbakan ve Tansu Çillerin suikastten 14 gün sonra neden kumarhaneler faliyetini durdudu?

1997’de yaşanan Susurluk Kazası’nın ve Kurtlar Vadisinde çekilen susurluk sahnesinin bu olaylara alakası ne?

İçerik ve görseller, materyelin sahibine aittir. Bu video sadece bilgilendirme ve eğitim amaçlı olup, maddi bir kaygı taşımamaktadır.

Erbakan kumarhaneleri neden kapattı, kumar partisi ve kumarhaneler tekrar açılsın söylemi doğru mu? kapatılan kumarhaneler, türkiyede kaç kumarhane vardı, niçin kapandı?

kumarhanelere kilit vuruldu mu? tarih, hikaye, turizm ve kumarhane, kumarhane ve döviz, döviz, türkiye, türk kumarhaneler, kumarbaz, türk kumarbazlar, kumar arasındaki ilişki nedir? hırsız, nevada, las vegas, Las Vegas’taki Kumarhaneleri Dolandıran 5 Uyanık Türk, uyanık, polislik, uyanık türkler, kumarhanelerin kapatılmasında etkili oldu mu?

beş uyanık türk, polis, las vegas soygun, las vegas’ı dolandıran 5 türk,las vegas’ı çarpan 5 türk, las vegası soyan türkler, dolandırıcılar kumarhane deneyimine etkisi oldu mu?

en uyanık, vurguncu, vurguncular ve uyanık kardeşler, en akıllı dolandırıcılar, hırsız vs polis, sülün osman konuyla ilgisi var mı? Hayır yok. kumarhane soygunu, kumarhane, poker, hile, banker kastelli, en iyi soygun,en akıllı soygun kumarhane midir?

erdoğan esenler İthal ikameci krizin görüntülerinden birisi de Kemal Sunalın 100 numaralı adam filminde geçer. Turizm krizi ise kadir inanırın 1976’da çektiği taksi şöförü filminde yer alır.