Sony Mobile Türkiye’den iddialara yanıt!

Akıllı telefon pazarının önemli oyuncularından olan Sony, geçtiğimiz gün büyük  bir iddiayla gündemimize oturdu. Ülkemizden çekileceği iddia edilen Sony Mobile Türkiye ilk açıklamayı yaptı.Sony Mobile Türkiye ne olacak?

Geçtiğimiz gün Sony Türkiye gündemimize bomba gibi bir iddia ile gelmişti. Şu ana kadar yaptığı doğru sızıntılarla bilinen Evan Blass attığı bir tweette Sony Mobile’ın Orta Doğu, Afrika ve Türkiye pazarından çekileceğini söylemişti.
Ekim ayında Türkiye ile birlikte Orta Doğu ve Afrika pazarlarındaki ofislerini kapatacağını iddia eden Evan Blass’a bugün Sony Mobile Orta Doğu-Afrika Kurumsal İletişim Bölümünden cevap geldi.
“Kârlı büyümemizi sürdürmek için aldığımız süregelmekte olan tedbirlerin bir parçası olarak, pazardaki durumu dikkatli şekilde takip ediyor ve Ortadoğu, Afrika ve Türkiye’deki operasyonlarımızın fizibilitesini gözden geçiriyoruz”
Cümlelerine yer verilen açıklamaya göre Sony Mobile iddiaları yalanlamıyor ancak kabulde etmiyor. Umarız ki akıllı telefon sektöründe önemli bir yere sahip olan Sony’nin ülkemizdeki faaliyetlerine son vermez ve en yeni teknolojilerini ülkemizde de görmeye devam edebiliriz.
Sizce Sony Mobile ülkemizden çekilecek mi? Kalmasını mı istersiniz çekilmesini mi?