Sony CES 2019’da yeni telefonlarını duyuracak

   

                              Sony CES 2019’da Yeni Telefonlarını Duyuracak


Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan CES 2019, 8-11 Ocak 2019 tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenleniyor. Bu yıla damgasını vuracak teknolojilerin gözler önüne serileceği fuar öncesinde birçok firma duyurular yapmaya devam ediyor. Bunlardan biri de Sony oldu.

Sony CES 2019’da yeni telefonlarını duyuracak

Fuarda genelde yeni telefon tanıtımı yapılmasa da (bunun en önemli sebeplerinden biri de Şubat ayında Barselona’da düzenlenen ve mobil cihazların duyurulduğu MWC fuarı) Sony bu temayülü biraz değiştiriyor. Firma 7 Ocak 2019 tarihinde düzenleyeceği bir toplantı ile yeni ürünlerini tanıtacağını duyurdu. Bu etkinlikle hangi ürünlerin tanıtılacağı resmi olarak açıklanmasa da beklentiler Xperia XA3 ve XA3 Ultra modellerinin bu etkinlikle tanıtılması yönünde.
Ekim ayında bu iki yeni telefonla ilgili bazı sızıntılar da internete düşmüş ve firmanın bu modellerle ilgili hazırlıklar yaptığı düşünülmeye başlanmıştı. Ayrıca firmanın bu etkinlikle 5G teknolojisine ait yeni bazı bilgiler açıklaması da bekleniyor.
Biri normal diğer büyük ekranlı bir model olması beklenen iki telefonla ilgili fazla bir bilgi bulunmuyor. Ancak muhtemelen Sony bu yeni ürünleri 7 Ocak’ta düzenleyeceği etkinlikte duyuracak.
Önemli bilgi ekleyelim sony xa modellerinde türkiye ve hindistan olmak üzere iki ülkeye kronik sorunlu ilk versiyonlu xa modelleri yollandı ekran dokunmatik hatası şebeke hatası olmak üzere bu sorunlar görüldü fakat sony bütün kullanıcılara garanti dışı kullanıcı hatası diyip geri yolladı,umarım xa serisi düzelmiştir.