Samsung Google Glass fikrini yeniden canlandırmanın peşinde


Google Glass projesi çok başarı sağlayamadı. Ancak cihaz üreticileri onunla aynı mantığı ve felsefeyi taşıya bilen cihazların peşinden gitmeye devam ediyor. Yakın zamanda başvurusu yapılan bir Samsung patenti, bu tarz giyilebilir cihazların yolda olduğuna dair bir kanıt sayılabilir

Patently Apple tarafından dikkat çekilen patent başvurusu aslında normal görünen bir gözlüğün üstüne yerleştirilmiş çeşitli akıllı unsurları resmediyor. Gözlük katlanabilir olacak. Bu sayede istediğiniz zaman cebinizden çıkartıp artırılmış gerçekliğin tadına varabileceksiniz.

Takanın şakağına denk gelen küçük bir projektör görüntüleri göz önüne yansıtacak. Ancak bağlı olan akıllı telefona gelen bildirimler hemen aklımıza geliyor.

Başvuru dosyasında bir ARM işlemcilerin adı geçiyor. Bu bileşen, son hâlini alması muhtemel üründeki niteliklerden biri olabilir. Dahili kamera ve çeşitli sensörlerden de bahsediliyor.

Her patent başvuruda geçerli olduğu gibi, burada konu edilen nesnenin gerçek bir ürüne dönüşebileceğinin garantisi yok. Ancak Samsung’un gelecekteki ürünleri için neler düşündüğünü göstermesi bakımından bu patent başvurusu iyi bir işaret olabilir.

Samsung, akıllı teknolojileri gözlüklere getirmek isteyen tek şirket değil. Huawei, birkaç ay önce çeşitli akıllı gözlük tasarımlarını tanıtmıştı ve onları bu yıl içerisinde piyasaya sunmayı planlıyordu. Şirketin planlarının ne olduğunu ve olacagını şu an için bilmiyoruz.

Apple da akıllı AR gözlük üzerine çalışan şirketler içerisinde. iOS artırılmış gerçeklik yetenekleri açısından giderek zenginleşiyor. Apple’ın ileride bu teknolojiyi kullanan bir donanımlı gözlük çıkarmasını görmek çok da sürpriz olmayacaktır.

Samsung’un da bu tarz bir donanım üzerinde çalışmakta olduğu daha önce söylentilere karışmıştı. Şirket geçmişte akıllı telefonla taşınabilir sanal gerçeklik başlıkları satmıştı. Sanal gerçekliğin modasının geçmeye başladığı şu zamanlarda gerçeklik derecesi artırılmış gözlük Güney Koreli şirketin yeni pazarlama hamlelerinden biri olabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

14 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
6
Şaşkın
Başarısız Başarısız
3
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Zeki Zeki
1
Zeki
Nefret Nefret
10
Nefret
Kahkaha Kahkaha
9
Kahkaha
Aşk Aşk
8
Aşk
Güzel Güzel
3
Güzel
Kızgın Kızgın
8
Kızgın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları