OPPO Find Z 10X zoom ile gelebilir

Çinli üretici OPPO, Find Z telefon modelinde 10X hibrit zoom teknolojisini kullanılacağı iddia edildi. Detaylar haberimizde.

Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden biri olan OPPO, geçtiğimiz günlerde MWC fuarı öncesi İspanya’da düzenlediği bir toplantıda 10X hibrit zoomteknolojisini tanıtmıştı. Bu toplantıda özel bir ürün gösterimi yapılmasa da önümüzdeki aylarda piyasaya sürecekleri modellerde bu teknolojiyi kullanacaklarının bilgisini vermişlerdi.

OPPO Find Z 10X zoom ile gelecek


Gelen son haberlere bakılırsa OPPO Nisan ayında piyasaya süreceği Find Z modelinde 10X hibrit zoomteknolojisinin kullanılacağı iddia ediliyor. Amiral gemisi seviyesinde bir telefon olacak Find ZSnapdragon 855 işlemcisini kullanacak. Konuyla ilgili bilgiler bizzat OPPO Başkan Yardımcısı Shen Yiren tarafından paylaşıldı.
Sosyal ağ Weibo‘da paylaşım yapan başkan yardımcısı yeni modellerinin amiral gemisi olacağını açıkladı. Açıklanan bilgilere göre telefonda 4.065 mAh pil bulunacak.
Yeni modelle ilgili olarak başka bir bilgi bulunmuyor. Ancak OPPO, daha önce yaptığı bir patent başvurusu ile OPPO Find Z isminin tescilini almıştı. Tanıtılacak telefonun bu isimle piyasaya sürülmesi bekleniyor.
OPPO‘nun daha önce ürettiği ve halen satışta olan Find X isimli bir diğer amiral gemisi de bulunuyor. Kısa süre önce Türkiye’de de faaliyetlerine başlayan OPPOmarkasının şimdilik RX17 Pro, RX17 Neo ve AX7olmak üzere 3 farklı modeli satılıyor.