NİSA VÂVEYLASI

Merhaba,

Saçmalamaksa evet birazcıkta saçmalamalıyım. Beni ilk bu şekilde tanıyın. Direkt konuya gireceğim.

Bazen olmuyor, hiçbirşey yolunda gitmiyor. Oysa ki çok çabalıyorsun yola sokmak için ama olmayınca olmuyor işte. Bitince herşey birden bitiyor. Tam olmaması gereken herşey üstüste geliyor. Sonra intihara o kadar karşı olan sen mantıklı bulmaya başlıyorsun. Ama biliyorsun yapmaman gerek, yetmiyormuş gibi birde bu düşünce sarıyor etrafını. Yalnızlıktan karanlıktan korkan sen dört duvar arasında tek başına ağlamak istiyorsun onu bile yapamıyorsun. Sonra çıkıyorsun en sevdiğin manzaraya, boğazın karşısına. Anılar canlanıyor gözünde. Ama denize odaklanıyorsun sonra birde soğuk ya hava. Dalga sesleri, o iliklerine kadar işleyen rüzgarda dağılıyor düşüncelerin sanıyorsun.

Haklısın da zaten, oracıkta dağılıyor ama sonra?  Sonra yine başlıyor bitmiyor. Şu düşük moddan alıkoyamıyorsun kendini. Bir kaçış rampası arıyorsun. Ah, ne yazık ki aklındaki o düşünceleri yapabilmen için bile birşeyler gerekiyor. Bil bakalım ne yok :)Kadınsın diye tekeli zengin edemez misin acı çektiğinde ? Bu sadece erkeklere özgü birşey mi? Sadece kuaför ya da alışveriş mi? Saçmalama, tabii ki hayır. Sabaha kadar rakı masasında ağladığımı bilirim ben. Geçti mi ? Anlık evet. Ama bitmiyor. Tükenmişlik sendromuna mı yakalandım acaba diyorsun? Ee sen sağlıkçı sayılırsın sonuçta neden psikolojik destek almıyorsun? İstemiyorsun ki..

Birilerine bir şeyler anlatmak istemiyorsun. Ne diyecekler sanki, duymaya alışık olduğun şeyleri tekrar tekrar duymak hoş bir durum olmamalı değil mi? Biraz önce de söylediğim gibi, bitince hepsi birden bitiyor. Aşk, para, pul,sosyal ilişkiler, aile ilişkileri ve daha sayamadıklarım… Tek tavsiyem size İstanbul gibi bir şehirde yaşıyor iseniz eğer; boğazın karşısında gecenin ayazını hissediniz.

Bu burada kalsın ? Toparlanma sürecim uzun sürecek ama bittiğinde onu yazacağım ?