Mac için Microsoft Defender Gelecek

Virüsten koruma programı olan ve sadece windows bilgisayarları için olan Microsoft Defender Şimdi de Mac için gelecek fakat şimdilik ticari müşteriler ile sınırlı.

İsmi windows defender olan fakat windows kullanan olmadığınız için kullanmak istemeyeceğinizi düşündükleri vb. için ismini Microsoft Defender olarak değiştirdiler.

Program şu anda macOS Mojave, macOS High Sierra ve macOS Sierra destekliyor. Microsoft, Defender programını windows’ taki deneyim ile aynı olacağını söylüyor.

Beta verisyonunu şuan sadece belirli kullanıcılar için açılacak ve gerçek zamanlı korumayı açıp kapatılabilecek bunun ile kalmayıp bulut korumayıda etkinleştirebilecek tabi ilerki zamanlarda çok özellik geleceğini düşünüyoruz zaten bu beta programında olacak özellikler.

Microsoft güvenlik güncellemelerinide elle kontrol etmek mümkün olacak. Program windows da olduğu gibi güncellemeleri bütünleşik güncelleme aracına sahip olacak

İLGİLİ HABER

Tabi bu programın ne kadar tutacağını hemen hemen tahmin edebiliyoruz bizce bu program tutmaz ve zaten windows kullanıcılarında hazır olarak sunulan bu program tutmadıysa kullanıcılar farklı programlar kullandıysa mac kullanıcılarınında dikkatini çekmez ve indirilmez