Meizu Zero Tanıtıldı

Meizu Zero özellikleri neler sunuyor?

Zhuhai merkezli Meizu, bugün Çin’de düzenlemiş olduğu lansman ile birlikte bir ilke imza attı. Lansman sırasında herhangi bir giriş portuna ve tuşa sahip olmayan telefonunu tanıtan Meizu, akıllı telefon sektöründe yepyeni bir devri başlatmayı hedefliyor. Gelin, bu sıra dışı telefonun özelliklerine yakından bakalım.
Yetkililer tarafından aktarılan bilgilere göre, Meizu ZeroIP68 dayanıklılık sertifikasına ev sahipliği yapıyor. Böylece toza ve suya karşı dayanıklı olan Meizu Zero,ilginç tasarımından ziyade dayanıklılığıyla da ön plana çıkmayı başarıyor.

Meizu Zero özellikleri ve fiyatı

2.5D katmanlı 5.99 inç boyutundaki esnek OLED ekranın üzerine kurulan Meizu Zero’nun ayrıca ekrandan parmak izi teknolojisine de sahip olduğunu görmekteyiz.
Bunların yanı sıra yüz tanıma teknolojisi gibi, son teknolojileri de bünyesinde bulunduran Meizu’nun yeni amiral gemisinde bizleri 20 MP‘lik bir ön kamera karşılıyor.
Ne yazık ki, Meizu Zero’nun teknik özellikleri tam anlamıyla paylaşılmadığını da belirtelim. Etkinlik sırasında sadece söz konusu telefonun Snapdragon 845 işlemcisinden güç alacağı belirtildi. Bunun haricinde ise, Zero’nun RAM ve depolama kapasitesi halen gizemini koruyor.

Meizu Zero özellikleri ve fiyatı

Peki, Meizu Zero nasıl şarj olacak?

Gelelim, herhangi bir giriş portuna sahip olmayan telefonun nasıl şarj olacağına. Meizu yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, söz konusu cihazın özel olarak geliştirilen 18W kablosuz hızlı şarjteknolojisini ile birlikte şarj edileceği belirtildi.
Böylece kablo kalabalığını da ortadan kaldıran Meizu‘nun, ayrıca kullanıcıları kablosuz çözümlere yöneltiğini de görmekteyiz.
Bunun haricinde ise, Zero‘da iPhone XS modellerinden aşina olduğumuz e-SIM teknolojisine de yer veriliyor. Bu teknoloji ile birlikte, fiziksel SIM kart kullanımı da tarihe karıştırılıyor.
Bu özelliklerden bahsetmişken, Meizu Zero‘da ayrıcaHTC U12 Plus modelinden aşina olduğumuz bir teknolojiye de yer verilmekte. Bu teknoloji sayesinde telefonun kenarlarında yer alan kapasitif sensörler, güç veya ses açıp/kapama tuşu olarak kullanılabiliyor.

Meizu Zero özellikleri ve fiyatı

Meizu Zero’yu özel kılan bir diğer önemli özellikse, söz konusu telefonda yer verilen mSound 2.0 ses teknolojisi olarak karşımıza çıkıyor. Meizu Zero’da herhangi bir hoparlör girişi bulunmadığında dolayı, bu ses teknolojisi titreşim yoluyla ses üretebilecek. Hatırlarsanız, Xiaomi Mi Mix modelinde de benzer bir teknolojiye yer verilmişti.
Tüm bu heyecan verici detayları bir kenara bırakıp, söz konu telefonun kamera özelliklerine göz gezdirdiğimiz de ise bizleri, One Mind AI Smart 2 destekli 12MP Sony IMX380 + 20MP Sony IMX350 çift kamera kurulumu karşılıyor.
Şimdilik yeni telefon ile ilgili tüm bilinenlerin bunlarla sınırlı olduğunu da özellikle belirtelim. Peki, siz bu telefonun tasarımını nasıl buldunuz? Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından aktarabilirsiniz.