LCW SENSE PROJESİ HAYATA GEÇTİ

TÜRKİYE ‘nin önde gelen giyim markası LC Waikiki görme engeli olan insanlar için geliştirdiği LCW Sense adlı mobil uygulamasını dünyada ilk kez Rusya’da bulunan 36 mağazasında, görme engeli bulunan insanların kullanımına sundu.
Uygulama App Store ve Play Store’dan ücretsiz bir şekilde kullanıma sunuluyor. Peki bir uygulama bu insanlar için ne gibi bir kolaylık sağlayabilir.
Ä°lgili resim
Şöyle ki; Bu uygulama sayesinde giysinin rengini, kumaş türünü, yıkama talimatları ve fiyatı hakkındaki tüm bilgilere kolaylıkla ulaşılabiliyor. Bu denli bir uygulama sayesinde görme engeli bulunan bu  insanlar hem başkalarının yardımına ihtiyaç duymayacak, hemde rahatlıkla alışverişlerini yapabilecekler.
Ä°lgili resim


Rusyada’ki 36 mağazasında hayata geçirildikten sonra Belarus, Kazakistan, Tacikistan, Özbekistan ve kırgızistanda’da faaliyete geçmiş durumda. Uygulamanın Ukrayna, Moldava, ve Ermenistanda faaliyete geçmesi için çalışmalar sürüyor.
LC WAİKİKİ strateji ve süreç geliştirme direktörü Sanem Tuna’nın açıklamaları ise şu yönde oldu; Dünyada 45 ülkede 950’ye yakın mağazamızla her gün büyük bir müşteri kitlesiyle temastayız onların ihitiyaç ve taleplerini mümkün olduğunca anlamaya ve cevap vermeye çalışıyoruz. Böyle bir uygulamayı giyim markası olarak uygulayan ilk marka olmaktan gururluyuz.
 

Yorumlar

POPÜLER HABERLER