İnsanlar İçin Kuyruk Üretildi


Hayatınızın herhangi bir döneminde kuyruğunuz olsun istediniz mi? İstemediyseniz bile artık kuyruk edinme şansınız var. Japonya’da, insanların takabileceği robotik kuyruklar üretildi.

Giyilebilir teknolojiyi anlamak genelde kolaydır. Örneğin akıllı saatin ne işe yaradığını çözmek çoğu kişi için bir iki dakikadan fazlasını almaz. Bu seferki giyilebilir teknoloji ise insanı boş boş bakmaya itiyor.

Japonya’dan gelen ilginç icatlardan birisi olan bu hareket edebilen robotik takma kuyruk, Arque olarak adlandırılıyor. Üreticilerine göre biyolojik yapıları kontrol eden bu yapay vücut eklentisi, vücut fonksiyonlarını geliştirecek. İnsanlar daha çevik, daha dengeli ve daha kuvvetli hale gelecek. 

Bu yapay kuyruğun arkasındaki fikir ise maymunların daldan dala atlarken kuyruklarıyla ağırlık merkezlerinin yerini değiştirerek denge sağlamalarına dayanıyor. Modüler olarak tasarlanan bu kuyruk, kullanıcının isteğine göre boyutları değiştirilebilecek bir yapıya sahip. 

Aslında halihazırda insanlar için üretilmiş kuyruklar var ancak o kuyruklar ile bu kuyruk arasında bazı farklar söz konusu. O kuyruklar tamamen fikrin özgünlüğü için üretilmiş ürünler idi. Bu yeni kuyruk ise tamamen giyen kişiye fayda sağlamayı amaçlayan, iş için kullanılabilecek ciddi bir ürün olarak görülmek istiyor.

Kuyruğun tamamen insanların kullanımına hazır olması biraz süre alacak olsa da, doğadan ilham alan bu cihaz, robotlarla ilgili farklı projeler açısından da dikkat çekici bir ürün.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

11 Paylaşım
Ömer Utku Bostancı
1996 yılı İstanbul doğumluyum. Aslen sağlık meslek lisesi çıkışlı olup 2018 yılı Kasım ayı itibari ile merakım ve hevesim olan bilişim bölünü kendimi adadım. teknoneed.com bu dönüşümün bir parçası olmakla birlikte sizler ile büyüyecek bir proje...

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
5
Şaşkın
Başarısız Başarısız
2
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Zeki Zeki
10
Zeki
Nefret Nefret
9
Nefret
Kahkaha Kahkaha
8
Kahkaha
Aşk Aşk
7
Aşk
Güzel Güzel
2
Güzel
Kızgın Kızgın
7
Kızgın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları