Kapat

Hackers In White Hat (TURKISH)

Anasayfa
Güvenlik Hackers In White Hat (TURKISH)

Beyaz Şapkalı Hackerlar, günümüz Türkiye’sinde bankalardan dev şirketlere, kamu kuruluşlarından nükleer tesislere kadar bir çok yerin yazılımsal ve donanımsal bilgilerini dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı koruyorlar. Bu insanlar çıkarları için değil, korumakla yükümlü olduğu verilerin defansını sağlıyor. Bir önceki makalemde de yazdığım gibi attack yönelimli değil defanse yönelimli çalışıyorlar. Attack durumuna geçtikleri durumlar elbette oluyor. Sonuçta gelen saldırıları engelleyebilmek için saldırıyı yapan kişinin kullandığı kötü yazılım ve fireworkleri bilmesi gerekiyor.

Örneğin son günlerde Kuzey Kore’de hackerlar 2-3 yıl içerisinde yaklaşık 670 Milyon $ bir vurgun yaptığı ortaya çıktı. Üstelik bunların içerisinde crypto ve yabancı döviz olan paralarda vardı. Bu sorunun tek sebebi ya yeterli ve kalifiyeli siber güvenlik uzmanları olmadığı için gerçekleşiyor, ya da elemanlarına gerekli bilgileri tahsis edemedikleri için…

Kısacası kendinizi bu alanda geliştirmekten başka çareniz yok. Hem kendi güvenliğiniz hem de çevre güvenliğiniz için… En azından dikkatli bile olsanız bu size yeterli olacaktır. Örneğin gördüğünüz her reklama tıklamayın, her formu doldurmayın.

Aşağıdaki vermiş olduğum bilgilerini daha çok insanla paylaşmak isteyen ve bunları ücretsiz paylaşıma sunan eğitmenlerimizin udemy kurs linklerinden bazı şeyler öğrenerek hem kendinizi geliştirebilir hem de bir nebze bu alanda bilgiye sahip olabilirsiniz.

*Fundamentals of Computer Hacking

https://www.udemy.com/computer-hacking-fundamentals/

*Python Programlamanın Temelleri

https://www.udemy.com/python-programlamann-temelleri/

*Meltdown, Spectre Zaafiyet Analizi ve İstismarı

https://www.udemy.com/meltdown-spectre-zaafiyet-analizi-ve-istismar/

*DNS ve İnternetin Sırları Eğitimi

https://www.udemy.com/dnsinternetin/

“Hackers In White Hat (TURKISH)” üzerine 5 yorum

  1. Kenar Yazarı says:
  2. Android seruveni says:
  3. gokbeyk says:
  4. Oğuzhan Güvenir says:
  5. İbrahim says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir