Google, Stadia adlı bir oyun yayını hizmeti başlatıyor


63
13 Paylaşım, 63 Beğeni

Google oyun akışına giriyor. Şirket bugün, dijital, isteğe bağlı video oyunlarını güvenilir ve uygulanabilir hale getirme çabalarının evrimi olan Stadia’yı açıkladı. Bu yıl ABD, Kanada, İngiltere ve Avrupa’da satışa sunulacak. Google, haberleri San Francisco’daki Oyun Geliştiricileri Konferansı’ndaki bir saatlik vitrin sırasında düştü.

Google’ın yayıncılık hizmeti için yaptığı planlar, endüstrinin “oyunlar için Netflix” i hayata geçirdiğini gösteriyor. İdeal olarak, insanların bağlı herhangi bir cihazda oyun oynamasını sağlar – iPhone’unuzdaki Devil May Cry 5 , akıllı TV’nizdeki Ölü Hücreler veya bir Mac’teki Apex Legends’ıdüşünün . Stadia, oyunları 4K, 60FPS ve HDR renklerinde yayınlayabilecek, ancak sonunda 8K’a kadar destekleyebilecek.

Ancak, bundan da fazlası var.

[affiliate_news id=”1558″]

Daha fazla bağlantı, daha fazla tüketicilik anlamına gelir ve Stadia, geliştiricilerin oyunlarını doğrudan YouTube ve Twitch canlı yayınları dahil olmak üzere yeni yöntemlerle satmalarına izin verir. Örneğin, YouTube’da Assassin’s Creed: Odyssey için bir fragman yükleyin ve sonunda “Oynat” düğmesini tıklayın; oyun Chrome tarayıcınızda oynamaya hazır, beş saniye kadar kısa bir sürede yüklenecektir. Tüm alacağım bu.

Stadia’nın Kalabalık Çalma özelliği bir YouTube canlı yayınını izleyen insanların sıraya girmesini ve gerçekte bu flama oyununa katılmasını sağlar. Bu arada, State Share, insanların oyunun belirli bölümlerine bağlantı göndermesine olanak tanır ve arkadaşları daha sonra Chrome tarayıcısında oradan tıklayıp oynayabilir.

Google, eski Sony stüdyoları ve Xbox’un başkanı Phil Harrison ve Assassin Creed’in vizyoner Jade Raymond’ı da dahil olmak üzere bir dizi yüksek düzey yöneticiyi işe alarak, yıllardır video oyunlarına girmeye hazırlanıyor . Raymond, Google’ın yeni oyun geliştirme kolu olan Stadia Games and Entertainment’ın resmi başkanıdır.

Google, GDC 2019’da

Büyük G aynı zamanda akış yeteneklerini de test ediyor. Project Stream beta testi geçtiğimiz yıl başladı ve bazı kişilerin Chrome tarayıcısı üzerinden Assassin Creed: Odyssey’i yeni ve yayılan bir AAA oyunu oynamalarına izin verdi . Bunu denedik ve iyi çalıştığını gördük , Ubisoft’un yeni 2015 unvanını sorunsuz bir şekilde Macbook Air’de yayınladık.

[affiliate_news id=”1565″]

Google , oyun akış alanında hamle yapan tek teknoloji devi değil . Microsoft zaten Xbox Game Pass abonelik hizmetine sahip ve yakında duyurulacak akış odaklı bir konsol kurduğu bildiriliyor – sonuçta E3 hemen köşede, NVIDIA Geforce Now birkaç yıldır kesintisiz oyun sunarken beta olarak. PlayStation Now aynı zamanda bir şeydir, yine de günden güne oldukça güvenilmezdir. Bunlar Google için iki potansiyel rakip, ancak hemen arkasında çok fazla gizlenen olduğundan emin olabilirsiniz.

Google, dünya çapında konumlandırılmış 7.500’den fazla düğümü içeren güçlü bulut ağıyla bazı şirketlere göre bir avantaja sahiptir. Unreal ve Unity gibi önde gelen oyun motoru şirketleri ve Doom creator id Software gibi stüdyolar da Google ile Stadia’da ortaklık kuruyor.

[post_kaynak url=”https://www.engadget.com/2019/03/19/google-streaming-video-games-gdc-2019/” baslik=”https://www.engadget.com/2019/03/19/google-streaming-video-games-gdc-2019/”]


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

63
13 Paylaşım, 63 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
13
Şaşkın
Başarısız Başarısız
8
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Zeki Zeki
5
Zeki
Nefret Nefret
3
Nefret
Kahkaha Kahkaha
1
Kahkaha
Aşk Aşk
16
Aşk
Güzel Güzel
8
Güzel
Kızgın Kızgın
16
Kızgın
Sevkan

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları