General Mobile Android 9(Pie)Güncellemesi Geldi


Sizlere yeni bir sistem ve gezinme deneyimi sunuyorlar; yeni tasarım, daha küçük ekran çerçeveleri trendini göz önünde bulundurarak ekranın altında bulunan dokunması zor tuşlar yerine parmak hareketlerine odaklıdır.

Yeni Ses Kontrol Arayüzü

Basitleştirilmiş yeni ses kontrol arayüzü dikey bir tasarıma sahiptir ve varsayılan olarak kullanıcıların en sık kullanmak istediği ses ayarı olan “Medya Sesine” ayarlanmıştır.

Otomatik Rahatsız Etmeyin Modu

Hava karardığında Gece Modu’nu açar. Ardından Rahatsız Etmeyin Modu’nu açarak belirlenen uyku saatinde ekranı gri tona geçirir. Bu renk modu beyni çok daha az uyardığından kullanıcıların güzel bir uyku için telefonlarını kenara bırakmalarına yardımcı olur.

Uyarlanabilir Parlaklık


Uyarlanabilir Parlaklık, ortamdaki ışığı göz önünde bulundurarak kullanıcıların ekran parlaklığı tercihlerini öğrenir ve verimli bir şekilde otomatik parlaklık ayarı yapar.

Metin YakınlaştırmaBir metne uzun bastığınızda, işaretçideki metin otomatik olarak büyütülür. Bu özellik küçük metinleri okumanıza ve kelimeleri hassas bir şekilde seçmenize yardımcı olur.

Ekran Görüntüsü Alma ve Düzenlemenin 

Kolay Yolu

En kullanışlı özelliklerden biri olan ekran görüntüsü düzenleyici ile ekran görüntüsü aldıktan hemen sonra bu görüntü üzerinde kolayca ve hızlı bir şekilde düzenleme yapabilirsiniz. Ayrıca bir başka kullanışlı Android 9 Pie özelliği sayesinde güç menüsüne hızlı ekran görüntüsü alma özelliği eklendi. Bu özellik sayesinde, güç + ses kısma tuşlarıyla mücadele etmek yerine hızlıca ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Tarayıcılarda ve Uygulamalarda Otomatik

 DoldurmaAndroid Oreo sürümünün Otomatik Doldurma uygulamasının tarayıcılarla çalışma konusundaki bir sınırlaması vardı. Ancak Android Pie sürümü şifre yöneticilerinin oturum açma bilgilerini tarayıcılara otomatik olarak yerleştirmelerine izin vererek bu sınırlamayı ortadan kaldırıyor.

Otomatik Döndürme Butonu

Artık ekranınız yanlışlıkla dönmeyecek!Kullanıcının ekranı döndürmek istediğini doğrulamak için,Gezinti çubuğunda yepyeni bir döndürme butonu sizleri bekliyor