Bilgisayar Dünyasına Bakış Açısı Bölüm: 3


54
12 Paylaşım, 54 Beğeni
Bilgisayar Dünyası, Bilgisayar     Bölüm: 3  (İnternetin Düşünürü)
Tarayıcı, Google, Mozilla, Explorer, Safari

Adını duymayan yoktur bu düşünürün. Zaman zaman ünlülerin komik diyaloglarına, zaman zaman hızlı kitle oluşmasına zaman zamansa firmalar arası komik atışmasına şahit oluruz bu mecrada…
Eskiden 140 karakter sınırlaması vardı insanlar gerçekten düşünerek yazardı burda ama şimdi herkes her düşündüğünü yazar olmuş… Kimden mi bahsediyorum tabi ki Twitter dan.

Geçen hafta hatırlayacağınız üzere twitter dan başlıyalım demiştik.

Basit mantığı ile twitter ilk çıktığında 140 karakterle harfleri sınırlayan, kendinizi sadece yazı ile ifade edebildiğiniz bir kitle iletişim aracı iken şimdilerde ülkelerin iç yapısını karıştıran, insanların bir bütün olarak hareket etmesini sağlayan bir sosyal ağa dönüştü. Esasen bakarsanız şu zamanda büyük kitlelere ulaşan tüm sosyal ağlar saf internetin gücünü kullanmakta. Sadece giydirilmiş bir kaç fikirle süslenen öğedir sosyal medyalar…

Twitter son zamanlarda çağa ayak uydurmak için bir çok yeniliğe gitti ama özünü hiç bi zaman bırakmayan twitterda ünlü olmak çok kolay. Herkesin düşünceleri kendine özgüdür ama aslında hepsi ortakdır. İşte twitterı ön plana çıkaran şeyde buydu. İnternetin sonsuz derinliğinde insanların düşüncelerini 140 karakter gibi en sade biçimde aktarılmasıdı.

Düşünceleriniz ne olursa olsun her zaman bir destekçi bulabildiğiniz. Twitter dünyasında hâlâ yer almayan var mı merak ediyorum doğrusu.
Bu dünyada büyüye bilmek için bir düşünceniz olması yeterlidir aslında. Fikir büyür düşünce olur düşünce büyür bir akım olur akım büyüdüğünde ise bir devrim olur.

Aslına bakarsanız internet dünyasın alt tabakası ile üst tabakası arasında ortak bağlar var. İnternet dünyası daha da basite indirgenirse bilgisar dünyasında ki tek sınır hayal gücünüzdür. Dünya üzerindeki tüm sektörlere bakacak olursanız hemen hemen hepsinin belli bir sınırı belli bir yükseliş limitiniz var. Lakin bizim dünyamızda tek limit sizsiniz. Kim istemez ki…

İşte twitterı bu denli önemli kılan şey buydu. Tek limit sizin düşüncelerinizdi. 140 karakter sadece bi espiriden ibaret.

Haftaya instagramda görüşmek üzere….


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

54
12 Paylaşım, 54 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
8
Şaşkın
Başarısız Başarısız
3
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Zeki Zeki
16
Zeki
Nefret Nefret
15
Nefret
Kahkaha Kahkaha
13
Kahkaha
Aşk Aşk
11
Aşk
Güzel Güzel
3
Güzel
Kızgın Kızgın
11
Kızgın
Sevkan

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları