Kafanızı Çalıştıracak 4 Tane Kelime Oyunu

Beyin önemli ? geliştirmek lazım. Şimdi size beyninizi, zihninizi ve aklımızı çalıştıracak birbirinden güzel ve şık tasarımları ile 3 tane oyun sıraladım. Bu oyunlar en popüler kelime oyunları ?

1- A Word Kelime Oyunu (Türkçe)

A Word klasik kelime oyunlarının aksine sizlere daha karmaşık ve eğlenceli bir oyun deneyimi yaşatır. Amaç, altıgen harflerden oluşan bulmacalar içerisinde verilen konuya uygun kelimeleri bulmak, puanları ve rozetleri toplamaktır. A Word ile kelime avlayıp, zeka ve beyin egzersizi yapabilirsiniz. A Word Kelime Oyunu, türkçe kelime bulmaca ve sözcük oyunları seven herkes için tasarlanmıştır.

2- Çatlak Kelimeler

Bu oyunun diğer oyunlardan avantajı online bir oyun olması ve diğer arkadaşlarınız veya topluluk ile kıyasıya kapışabilirsiniz. Oyun şık altıgen harfleri birleştirerek kelimeleri bulabilirsiniz ilk başlarda baya kolay olan oyun git gide zorlaşıyor.


3- Kelimelik

Diğer oyunların aksine burada harfleri kutucuklara biz yerleştiriyoruz. Bu oyun bana gazetelerdeki bulmacaları anımsattı online arkadaşlarınızla veya rastgele kişiler ile kapışabiliyorsunuz. En beğendim bulmaca oyunlarından bir tanesi olan “Kelimelik” oyununu hepinize tavsiye ederim.

4- Kelime Gezmece

Kelime Gezmece diğer oyunlar gibi değil. Bu oyunda bir yuvarlağın içinde harfler var ve bu harfleri diğer harflere değdirmeden birleştirip kelimeyi buluyorsunuz bulduğunuz kelime yukarıdaki boşluğu dolduruyor ve yukarıdaki boşlukları takip ederek kelimeyi bulmaya çalışıyorsunuz.


Sıralama Yapsak Olsaydık Bu Şekilde Olurdu ;