Kapat

Bilgisayar Dünyasına Bakış Açısı Bölüm: 4

Anasayfa
Genel Bilgisayar Dünyasına Bakış Açısı Bölüm: 4
Bilgisayar Dünyasına Bakış Açısı Bölüm: 4

Bölüm 4

Geçen yazımızda twitterdan bahsetmiştik biraz. Bugün instagramdan bahsedelim dilsiz konuşurdan.

İnstagram şimdilerde pek bi popüler pek bi ünlü. Düzenli içerik kullanımı konu etiketlerinin sade ve anlaşılır girilmesi ile çok rahat sizin de ünlü olabilceğiniz dahası reklam alarak gelir elde edebilceğiniz bir kurum haline dönüşmüş durumda. Aslında her insanın içinde fotoğrafçılık ruhu var ve instagram bu ruhu en net bir biçinde sahneleyebilceğiniz bir yer.

İnstagram esasen çok kritik mecra öyle ki son zamanlarda yaptığı güncellemeler ile bir çok sosyal mecra birbirine benzeme yarışında ipleri göğüslemiş durumda.

Bu güncellemeleri almadan önce instagram sadece fotoğraf tutukunlarını buluştuğu bir fotoblogtu. Dedim ya her insanda fotoğraf tutkusu var ve bu sebepten çok kısa sürede yayıldı ve bugünlere geldi. Yeni nesilin hiç çıkmadığı bu platform sahip şirketini zengin ederken facebook’un altındaki sehpaya da tekme atmaya çalışıyo. Yapılan istetiklerde genç nesilin facebook kullanmayı bırakıp instagram a geçtiği hatta mesajlaşma uygulaması olan whatsapp’ın bile tahtına göz dikmiş durumda.

İnstagram’ın psikolojik bir analizini yapcak olursak şayet kişisel bazda bir çok veriyi bize sunar. Nitekim insanlar fotoğraf çekilirken anı kalsın diye değil birbirlerine mutlu gözükmek için çekilirler.
İnstagramda bir insanın mutsuz anını göremezsiniz mesela herkes mutludur orda. Ya da baktığınız zaman bir çok insan fotoğraflarına gelen beğeni sayısıyla övünür. Bu bir çok insanda görebildiğimiz bir şeydir. Popüler olma isteği.

İnstagram, etiketleri ile başlattığı gruplaşmayı kefşet bölümünde mükenmel bir şekilde kullandı. Gün içinde beğendiğiniz fotoğrafların altındaki etiketleri kullanarak keşfette önünüze çıkartmakta. Yeni gelen güncelleme ile etiketleri takip edebilir direk ana sayfanızda görebilirsiniz.

Profil gizliğini kullanan kullanıcalar aslında sadece bir tül perdesi çekmekte nitekim google’u ustaca kullanan birisi profiliniz gizli olsa dahi fotoğraflarınızı görebilmekte hatta kaydedebilmekte.

Kaydetmek demişken instagram fotoğraf güvenirliği açısından bir numaraydı önceden şimdi çeşitli programlar vasıtası ile çok rahat kaydedilebilmekte. Ne kadar özellik o kadar açıklık.

Bu haftaki yazı biraz gecikmeli geldi işler biraz yoğunlaştı… Youtube denizinde buluşmak üzere….

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir