Apple Türkiye’deki Fiyatlarını Düşürme Kararı Aldı

Apple’ın CEO’su Tim Cook Türkiye’de iPhone fiyatlarını düşüreceklerini açıkladı. Cook ülkedeki satışların bir önceki yıla göre 700 milyon dolar azaldığını söyledi.

Hal böyle olunca Apple’de  geçen dönemlerdeki müşterilerine ateş pahasıyla sattığı telefonlardan bir daha dönüş olmayınca ve  yetkili servislerin işi bilmemesi müşteriyi geri çevirmesi kullanıcı hatası vb gibi sözler sarf ede ede mükemmel müşteri kaçırma potansiyeline kavuştular 5 yıllık apple çalışına olarak tek diyeceğim apple cihazları maliyet olarak 200 doları asla geçmiyordur gelelim konumuza.

SATIŞLAR BİR ÖNCEKİ YILA GÖRE 700 MİLYON DOLAR DÜŞTÜ

Cook röportajında Türkiye‘de yaşanan ekonomik gelişmelere de değinerek liranın dolar karşısında son bir yılda yüzde 33 değer kaybettiğini anımsattı ve Apple’ın satışlarının Türkiye’de 2018’de bir önceki yıla göre 700 milyon dolar daha düşük olduğunu söyledi. Cook aynı zamanda BrezilyaHindistan ve Rusya‘da da yerel para birimlerinden doğan sıkıntılar olduğunu belirtti.
FİYATLAR DÜŞÜRÜLECEK
Kur krizi yaşayan ülkelerde fiyatları ne zaman düşüreceğini açıklamadı. Apple’ın CFO’su Luca Maestri fiyat indiriminin servis ücretlerini kapsamayacağını söyledi.
Aralıkta biten mali çeyrekte Apple 10,8 milyar dolar satış geliri elde etti ve bu tahminlerin gerisinde kaldı.