Apple, Intel’in modem birimi 5G’ yi 1 milyar dolara satın aldı.


Apple, Intel’in akıllı telefon modem işini 1 milyar dolara satın alarak kablosuz çiplerde bir adım öne çıkıyor.

Apple ve İntel  Perşembe günü haberi duyurdu.  Yaklaşık 2.200 Intel çalışanı, fikri mülkiyet, ekipman ve kiralama ile birlikte Apple’a katılacak.  

Apple’ın donanım teknolojileri kıdemli başkan yardımcısı Johny Srouji, “Uzun yıllar boyunca Intel’le çalıştık ve bu ekibin Apple’ın dünyanın kullanıcılarımız için en iyi deneyimlerini sağlayan teknolojileri tasarlama tutkusunu paylaştığını biliyoruz”dedi.  Apple’ın mevcut iPhone’ları – iPhone XS, XS Max ve XR – Intel modemleri kullanırken, eski iPhone’lar Qualcomm’un 4G yongalarını  kullanıyor.

Yeni Apple mühendisleri, “yenilikçi [fikri mülkiyet] önemli kazancımızla birlikte, gelecekteki ürünler konusundaki gelişmemizi hızlandırmamıza ve Apple’ın ilerlemeye devam etmesini daha da farklılaştırmasına yardımcı olacak” dedi.

 Intel CEO’su Bob Swan, anlaşmanın yaptığı açıklamada, şirketinin “kritik” fikri mülkiyet haklarına ve Intel’in yarattığı modem teknolojisine devam ederken telefonlarının dışında kullanılmak üzere 5G’yi geliştirmeye odaklanacağını söyledi

“Şebeke operatörleri, telekomünikasyon ekipmanı üreticileri ve bulut servis sağlayıcıları dahil olmak üzere, global müşteri tabanımızın ihtiyaçlarına en uygun olan 5G’ye tam gayret göstermeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Apple, cihazlarındaki tüm donanım ve yazılımlara sahip olmak istediği için bileşenler pazarında genişliyor.  Apple kendi yongalarını oluşturarak, piyasaya sürdüğü özellikleri daha iyi kontrol edebiliyor, yeni cihazlar tanıma zaman çizelgesini yönetebiliyor.  

İPhone yapımcısı, patent ihlali için rakiplerine dava açan Huawei gibi diğer mobil şirketlerden korunmak için önemli  patentler de kazanıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

14 Paylaşım
Hatice Şen
04.03.1995 Tokat/Niksar doğumluyum . Uzun yıllar yazıyorum ve teknoneed ekibi olarak burada sizlerle yazmaya devam edeceğim . En yeni teknoloji haberleri ile sizlerle olacağız .

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
7
Şaşkın
Başarısız Başarısız
4
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Zeki Zeki
2
Zeki
Nefret Nefret
1
Nefret
Kahkaha Kahkaha
10
Kahkaha
Aşk Aşk
9
Aşk
Güzel Güzel
4
Güzel
Kızgın Kızgın
9
Kızgın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları