Android’cilerin sahip olmak istediği iPhone özellikleri!
Apple’ın 2007 yılı Haziran ayında ilk iPhone modelini tanıtması ile birlikte adeta akıllı telefon kavramı hayat kazandı. Dokunmatik ekranlı telefonların temelini atan iPhone’a Android cephesinden ilk rakip tam olarak 16 ay sonra geldi.

HTC’nin geliştirdiği T-Mobile G1 ile Android hünerlerini sergilemeye başlarken, 2009’un Kasım ayında tanıtılan Motorola DROID büyük sıçramanın temellerini attı. Sonuç olarak şu anda akıllı telefon pazarının yüzde 85’ine Android hakim.

Tabi, Android işletim sistemi iOS‘a kıyasla sektörün neredeyse tamamına hakim olsa da, Android kullanıcılarının sahip olmasını istediği birçok iPhone özelliği bulunuyor. BGR tarafından düzenlenen anket aracılığıyla, Android kullanıcılarına iOS işletim sisteminde yani iPhone / iPad’de hayran oldukları özellikler soruldu.

Android kullanıcılarının sahip olmak istediği iPhone özellikleri!

Birçok Android kullanıcısı sayfanın en üst kısmına kolayca dönmek için bildirim çubuğuna tıklamanın yeterli olmasını istiyor. Evet, Android’in kişiselleştirmeye açık yapısı sayesinde bunu bir uygulama ile gerçekleştirmek mümkün.

Ekran boyutlarının artması ve 21:9 gibi formatlara geçilmesi ile kullanıcıların tek ile kullanımda parmağının üst kısıma yetişmesi pek mümkün değil.

Büyütmek için tıklayınız, esas boyutları 1093×724.Bir Android kullanıcısı ise iPhone’un bir ayar yapmadan diğer Apple cihazları ile eşleşebiliyor olmasını kıskandığını belirtti. Aynı kişi iOS işletim sisteminin ve uygulamaların çok daha hızlı güncelleme almasına hayranlık duyuyor.

Kullanıcıların bir kısmı ise iPhone ve iPad modellerinde mikrofonu kullanarak ekran kaydı yapılabilmesini çok beğeniyor. Ayrıca, iPhone’u tek tuş ile sessize alabilmek birçok Android kullanıcısının sahip olmak istediği bir diğer özellik.

Bunlara ek olarak iPhone modellerinde GSM operatörleri ve satıcılar tarafından önceden yüklenen, bloatware olarak tanımlanan uygulamaların olmaması çok beğeniliyor.