Apple, AirPower kablosuz şarj cihazını iptal etti

Apple, AirPower kablosuz şarj cihazını, şirketin ürün için “yüksek standartlarına” ulaşmasında TechCrunch aracılığıyla zorluk çekerek iptal etti .

“Çok çaba harcadıktan sonra, AirPower’ın yüksek standartlarımıza ulaşmayacağına karar verdik ve projeyi iptal ettik. Bu lansmanı dört gözle bekleyen müşterilerden özür dileriz. Geleceğin kablosuz olduğuna ve kablosuz deneyimini ileriye götürmeye kararlı olduklarına inanmaya devam ediyoruz ”dedi.

İLK OLARAK EYLÜL 2017’DE ILAN EDILDI

AirPower şarj matkabı ilk kez Eylül 2017’de şirketin iPhone X etkinliği sırasında Apple’ın iPhone X’in yeni özelliklerinden biri olarak kablosuz şarjı piyasaya sürdüğü açıklandı. O zaman, Apple 2018’de bir süre sonra piyasaya çıkacağını söyledi. cihazı göndermeden 18 ay boyunca sessiz kaldı .

Apple, AirPower şarj cihazı için bir seferde üç cihaza kadar şarj etme (özellikle bir Apple Watch, AirPod kulaklık ve iPhone), şarj cihazı olmadan çalışmasına izin verecek çok sayıda sargıya sahip benzersiz teknoloji gibi bazı ilginç özellikler vaat etti. Ped üzerinde tam bir tatlı nokta bulmak için ve iPhone’un mevcut üç cihazı bir seferde geçerli şarjı göstermesi için bir yazılım kaplaması.

O zamandan beri , ürünün geliştirilmesinde mühendislik zorlukları ve aşırı ısınma sorunları(özellikle çoklu bobin tasarımı ile ilgili) hakkında çok sayıda rapor olmuştur . Ancak bazı umut işaretleri vardı: Apple, bazı ambalaj malzemelerinde yayınlanmamış AirPower’dan bahsetmişti ve yeni AirPods kablosuz şarj kutusunun kutusunda gösteriliyordu . Bu ayın başlarında, The Wall Street Journal , Apple’ın AirPower’ın seri üretime girmesi için başparmak verdiğini bildirdi . Ancak şimdi, duyurulduktan 550 günden fazla bir süre sonra, ürünün hiçbir zaman sevk edilmeyeceği anlaşılıyor.

[post_kaynak url=”https://www.theverge.com/circuitbreaker/2019/3/29/18287383/apple-airpower-wireless-charger-cancelled” baslik=”https://www.theverge.com/circuitbreaker/2019/3/29/18287383/apple-airpower-wireless-charger-cancelled”]