ABD den ders alan Huawei eleman arıyor.


Geçtiğimiz aylarda ABD ambargosu ile gündeme gelen Huawei, ciddi ders almış olacak ki araştırma geliştirme departmanını geliştirmek için ciddi paralar ödemeyi göze aldı. Huawei özellikle yapay zeka üzerine yeni mezun ve araştırma yapan insanlara ciddi paralar ödeyecek.

Çinli üretici , ABD den aldığı ders sonucu dışa bağımlığı azaltmak ve firma altyapısını geliştimek için Ar-Ge birimine yeni üyeler katmayı planlıyor. Huawei, yıllık 2 milyon yuan’a (291 bin dolar) kadar çıkabilen maaşlar ödemeyi göze almış durumda. 

Firma içi belgelere göre Huawei, yapay zeka ve robotik alanlarında uzmanlaşmış 8 kişiyi, 900 bin ila 2 milyon yuan arasında değişen ücretlerde bünesine personel almış durumda. Bu rakam, çoğu teknoloji şirketinde üst düzey yöneticilerin elde ettiği yıllık maaşa denk

Eğitimli son derece yüksek olan bu gençler, Huawei’nin ihtiyacı olan çipler, yazılımlar ve diğer teknolojiler üzerinde çalışacak. Huawei, bu yıl 30 yetenekli genç mezunu kadrosuna katmayı planlıyor. Bu sayede kadrosunu gençleştiren firma 2020 ye kadar 200 genç’i bünyesine katmak istiyor. Maaşların bu derece yükseltilmesi yeni gelenlerden ziyade hali hazırda çalışanlarından firma değiştirmemesini sağlıyor.

Huawei, ABD yaptırımları sonrasında yaptığı açıklamalarda Ar-Ge programlarına devam edeceğini ve yeni nesil teknolojiler üzerinde çalışmayı bırakmayacağını açıklamıştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

11 Paylaşım
Ömer Utku Bostancı
1996 yılı İstanbul doğumluyum. Aslen sağlık meslek lisesi çıkışlı olup 2018 yılı Kasım ayı itibari ile merakım ve hevesim olan bilişim bölünü kendimi adadım. teknoneed.com bu dönüşümün bir parçası olmakla birlikte sizler ile büyüyecek bir proje...

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Zeki Zeki
7
Zeki
Nefret Nefret
6
Nefret
Kahkaha Kahkaha
5
Kahkaha
Aşk Aşk
4
Aşk
Güzel Güzel
9
Güzel
Kızgın Kızgın
4
Kızgın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları